Pasirinkite kalbą

Sveiki atvykę į svetainę

Išvyka į Krekenavos regioninį parką

 

Nuotr. Klausomės paukštelių balsų

Gegužės 26 dieną mes, Miežiškių pagrindinės mokyklos Jaunieji miško bičiuliai ir mokytoja  Vaida Sarapienė, išvykome pasižvalgyti po Krekenavos regioninio parko apylinkes. Pirmiausia aplankėme Krekenavos regioninio parko lankytojų centrą. Parkas įsteigtas Panevėžio ir Kėdainių rajonuose, siekiant išsaugoti Nevėžio vidurupio paslėnio kraštovaizdį.  Ekspozicinė juosta lankstosi per visą patalpos erdvę, tarsi Nevėžis. Informacija pateikiama įdomiais pasakojimais, iliustruotais  dideliais vaizdais, atspindinčiais Nevėžio vidurupio slėnio kraštovaizdį. Ekspozicinėse erdvėse supažindinama su parko augalija bei gyvūnija, pasakojama apie žmonių gyvenimą prie Nevėžio: piliakalnius, dvarus, kaimus ir miestelius, vandens malūnus, įžymius žmones. Edukaciniai animuoti siužetai parodo, kaip negalima elgtis gamtoje, kokia žala padaromą gamtai neatsakingu elgesiu. Plačiau apie stumbrų gyvenimą sužinojome pažiūrėję video filmą. Ekspozicijoje panaudoti būdingi gamtos garsai, kvapai. Stiklo pertvaroje įkomponuoti parke surinkti augalai..

Read more: Išvyka į Krekenavos regioninį parką

Išvyka pas "indėnus" į Žalgirio kaimą

 

Penktadienį, gegužės 20 dieną visi pradinių klasių mokiniai išvyko į Elektrėnų savivaldybėje esantį Žalgirio kaimą, kuriame pasijuto tikrais indėnais. Visus sužavėjo draugiški haskiai. Smagu buvo rungtyniauti, šaudyti, spjaudyti, bandyti į aplinką žiūrėti "plačiau", tarsi tikriems indėnams.   

Read more: Išvyka pas "indėnus" į Žalgirio kaimą

Renginys Žemės dienai paminėti

 Nuotr. Renginio Žemės dienai paminėti dalyviai ir svečiai

Balandžio 21 dienos rytą į Miežiškių pagrindinę mokyklą rinkosi  mokiniai ir  mokytojai iš viso Panevėžio rajono. Čia susirinko aptarti 2016 metų Žemės dienos renginių, pristatyti  jaunųjų mokslininkų tiriamuosius darbus ir pasidalyti patirtimi  rengiant tokio pobūdžio mokinių darbus.

Pranešimą apie miškus pristatė  Panevėžio miškų urėdijos  inžinierius Valdas Juozaitis. Klausytojai sužinojo apie rajone  vyraujančius  miškus, sodinimo, priežiūros darbus, ligas ir kovą su jomis. Urėdija pradžiugino ne tik įdomiu pranešimu, bet ir dovanomis – miškininkų kepuraitėmis.

Read more: Renginys Žemės dienai paminėti

Joomla templates by a4joomla